Sport

“E vështirë të luash kundër nesh”, Berat Gjimshiti: Ka një vetëdije së mund t’i mposhtim të gjithë

Atalanta mori një fitoret më të rëndësishme të sezonit në Serinë A. Bergamaskët mposhtën Romën me rezultatin 2-1 dhe hodhën një hap madhor drejt...

Dy shqiptarë në fushë, Mainc i jep “leksion” me 3 gola Dortmundit! Gruda dhuron spektakël (VIDEO)

Skuadra e Maincit ku aktivizohen 2 futbollistët me origjinë shqiptare, Brajan Gruda dhe Nelson Veiper, triumfoi me rezultatin surprizues 3-0 ndaj Borusias së Dortmundit,...

“Kjo vendosmëri për të shënuar është e pabesueshme”, flet Xhaka: Ndeshje si kjo i ëndërron që fëmijë

Bajer Leverkuseni mbetet i pamposhtur edhe pas 49 ndeshjeve të zhvilluara në këtë sezon. Kampionët e Bundesligës shënuan sërish në sekondat e fundit, duke...

Ernest Muçi kualifikon Besiktasin në finalen e Turqisë (VIDEO)

Besiktas dhe Ankaragucu janë takuar sot (e martë) në kuadër të ndeshjes së dytë të fazës gjysmëfinale të Kupës së Turqisë. Pasi ndeshja e parë...

Më tha dikush: “Uzuni mund të mbetet jashtë 23-shes… ti thua titullar”! Redi Jupi tregon emrat e 3 lojtarëve të Shqipërisë që përfitojnë nga...

Redi Jupi ishte i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” ku u diskutua për zgjerimin e listës së Shqipërisë në EURO24. Jupi tregoi edhe një...

Popular

Subscribe

spot_imgspot_img