FIER/ Xhimi 23 vjeç që e vrau me thikë ish-burri i të dashurës

Date:

- Advertisement -

Ky është Xhimi Baka, 23 vjeç, i cili gjeti vdekjen tragjike në lule të jetës. I riu u qëllua tre herë me thikë pas një konflikti me ish-bashkëshortin e partneres së tij.

Autori, Xhuliano Miho, 39 vjeç, ka vrarë me thikë bashkëjetuesin e ish-gruas së tij.

Sipas burimeve policore, shkak për vrasjen është bërë divorci mes Miho dhe ish-bashkëshortes së tij, me të cilën ka dy fëmijë. Kjo e fundit kishte disa muaj që ishte larguar nga banesa dhe bashkëjetonte me viktimën.

Miho e ka takuar rastësisht viktimën në rrugë dhe pas një debati e ka goditur tre herë me thikë.

Policia ka arrestuar dhe shoqëruar Xhuliano Miho në komisariat, ndërsa po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

VIDEO/ Lamin Jamal ndryshon numrin te Barcelona, zgjedh atë të Leo Mesit

Lamin Jamal do të nisë këtë sezon te Barcelona...

Egnatias nuk i lejohen hapat fals, Edlir Tetova “kopsit” titullarët

Egnatia do të luajë ndeshjen e kthimit me Borac...

FOTO/ Tritoli në Elbasan, Xhovana Nikolli MESAZH Nuredin Dumanit: Ti s’je burrë por ordiner!

Xhovana Nikolli ka reaguar për herë të parë në...