Ofertë zyrtare për Mirlind Dakun, sulmuesi i Kombëtares drejt transferimit në Serie A

Date:

- Advertisement -

Mirlind Daku mund të bëjë hapin e madh në karrierën e tij futbollistike. Sulmuesi i Kombëtares gjatë kësaj merkatoje mund të transferohet në Serie A.

Rubin Kazan ka marrë ofertë zyrtare për shërbimet e Dakut. Cagliari është ekipi që kërkon sulmuesin shqiptar. Sipas “Match TV” bëhet me dije se skuadra ruse ende nuk ka dhënë përgjigjen e saj, ndërsa nuk bëhet e ditur se sa është shifra e kësaj oferte.

Kujtojmë se 26-vjeçari me Rubin Kazan ka zhvilluar 33 ndeshje, ku ka arritur të shënojë 10 gola dhe të dhurojë 4 asiste. Me ekipin rus Daku ka kontratë deri në qershor të vitit 2026.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

VIDEO/ Lamin Jamal ndryshon numrin te Barcelona, zgjedh atë të Leo Mesit

Lamin Jamal do të nisë këtë sezon te Barcelona...

Egnatias nuk i lejohen hapat fals, Edlir Tetova “kopsit” titullarët

Egnatia do të luajë ndeshjen e kthimit me Borac...

FOTO/ Tritoli në Elbasan, Xhovana Nikolli MESAZH Nuredin Dumanit: Ti s’je burrë por ordiner!

Xhovana Nikolli ka reaguar për herë të parë në...