3 shqiptarë kapen në “shtëpi barit” në Angli, sekuetsrohet droga me vlerë 800 mijë paund

Date:

- Advertisement -

Tre shqiptarë janë arrestuar në Angli pasi janë kapur në një “shtëpi bari”.

Mediat britanike bëjnë me dije se në pranga kanë rënë Besnik Cela, Edison Sulanjaku dhe Xhenifer Muca. Sulanjaku kishte rolin e mbikëqyrësit, ndërsa Cela dhe Muca dyshohet se ishin kopshtarë dhe kujdeseshin për bimët narkotike.

Gjtë kontrollit të banesës policia zbuloi se në banesë ndodheshin 2000 mijë lëndë narkotike që nëse shitej do të kaptee vlerën e 800 mijë paund.

Të tre u deklaruan fajtorë, Sulanjak, 24 vjeç u burgos për katër vjet e gjysmë, Muça, 22-vjeç u dënua me 18 muaj dhe Çela, 49 vjeç, pa adresë fikse, 16 muaj. Ata do të dëbohen pasi të kenë vuajtur gjysmën e dënimit pas hekurave.

Burrat u shprehën para gjykatës se ishin penduar dhe ata po vepronin nën drejtimin e të tjerëve.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Pas blerjes së Moratas, “Milani” hidhet në sulm për sulmuesin e Dortmundit

Milani tani nuk e ka ndërmend të ndalet. Kështu,...

Pronari i “Kullës Hupi” kapet me Eni Çobanin: Do të shihemi në gjyqin e vërtetë

një ndërtesë të vjetër, të paktën 200 vjeçare,...