3 shqiptarë kapen në “shtëpi barit” në Angli, sekuetsrohet droga me vlerë 800 mijë paund

Date:

- Advertisement -

Tre shqiptarë janë arrestuar në Angli pasi janë kapur në një “shtëpi bari”.

Mediat britanike bëjnë me dije se në pranga kanë rënë Besnik Cela, Edison Sulanjaku dhe Xhenifer Muca. Sulanjaku kishte rolin e mbikëqyrësit, ndërsa Cela dhe Muca dyshohet se ishin kopshtarë dhe kujdeseshin për bimët narkotike.

Gjtë kontrollit të banesës policia zbuloi se në banesë ndodheshin 2000 mijë lëndë narkotike që nëse shitej do të kaptee vlerën e 800 mijë paund.

Të tre u deklaruan fajtorë, Sulanjak, 24 vjeç u burgos për katër vjet e gjysmë, Muça, 22-vjeç u dënua me 18 muaj dhe Çela, 49 vjeç, pa adresë fikse, 16 muaj. Ata do të dëbohen pasi të kenë vuajtur gjysmën e dënimit pas hekurave.

Burrat u shprehën para gjykatës se ishin penduar dhe ata po vepronin nën drejtimin e të tjerëve.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...