VIDEO/ Shënon gol sërish , Mirlind Daku vazhdon shkëlqimin në Rusi

Date:

Mirlind Daku është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij Rubin Kazan luajti në transfertë kundër Akron Togliatti. Sfida e vlefshme për javën e 5-të të Premier League ruse përfundoi 1-2.

Ishte pikërisht Daku ai që përmbysi ndeshjen, duke bërë një paraqitje fantastike. Si fillim, Daku futi një top në zonë, i cili u kthye në autogol nga Savichev në minutën e 55-të.

Goli i Dakut

Ndërsa kur u mendua se gjithçka përfundoi, ishte përsëri sulmuesi i Kombëtares shqiptare që përmbysi gjithçka në minutën e 90-të. Kujtojmë që ky është goli i katërt për Dakun në 5 javët e para, teksa numëron edhe 2 asistë.