A është Vis Martinaj pas masakrës në lokalin e Fatjon Muratit? Hoxha: Bënte punë të pastra, nuk shkaktonte dëme anësore

Date:

- Advertisement -

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka komentuar maskrën e një nate më parë në një lokal në Tiranë, ku u vra një gura e pafajshme, u lëndua mbesa e saj 10-vjeçe si dhe u plagosën 5 të tjerë.

I pyetur nëse qendronte Vis Martinajn pas kësaj ngjarjeje, duke qenë se grupi i tij kishte probleme dhe përplasje me Fatjon muratin, i cili ëhstë dhe pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja, Hoxha tha se jo, pasi sipas tij Martinaj ishte tjetër nivel.

Hoxha tha se Martinaj nuk bënte punë të tilla, nuk linte dëme anësore (Nuk vriste persona të pafajshëm”, por qëllonte direkt objektivin.

“Ervis Martinaj nuk shkaktonte dëme anësore. Ai ose e merrte personin dhe e çonin diku, ose kemi ngjarje të tila, si Komuna e Parisit, ku u vra Doçi, kushuriri i Doçit. Imagjino ata kanë bërë vrasje ke Komunua e Parisit. Ndërsa këta nëse doe kishin bërë vasjen ke Komuna e Parisi, Zot na ruaj sa do ishte dëmi, ose ta kishin bërë tek zona e Vizion Plusit”, tha Hoxha.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...