E rëndë/ Nuk pranoi ndarjen, i dashuri afrikan qëllon me plumb në kokë 28-vjeçaren shqiptare në Itali

Date:

- Advertisement -

Mediat italianë kanë zbuluar identitetin e vajzës shqiptare, e cila u vra me armë zjarri nga ish i dashuri i saj, në orën 02:00 pas mesnate në qytetin e Savonas.

Mësohet se viktima 28-vjeçare quhet Danjela Neza. Ndërkohë ish-partneri i saj është identifikuar si Safayou Sow, me origjinë nga Guinea, por që jetonte prej vitesh në Itali.

Dyshja janë konfliktuar pasi Neza donte të ndahej nga 27-vjeçari. Në sherr e sipër, rreth Safayou e qëlloi Danjelën me plumb në kokë dhe e reja ra e vdekur në tokë.

Pas vrasjes, ai ka telefonuar policinë dhe është vetëdorëzuar, duke pohuar se shkak ka qenë fundi i lidhjes së tyre.

Mediat vendase shkruajnë se shqiptarja jetonte prej vitesh në Itali dhe punonte në sektorin e kateringut, ndërsa autori ishte me rekorde të pastra./Ansa.it

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...