Ekzekutimi i të riut shqiptar në Breshia, viktima dhe autori nga Lezha, familjet fqinje me njëra-tjetrën

Date:

- Advertisement -

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vrasjen e 33-vjeçarit shqiptar, Alfons Kola në Itali.

Alfons Kola u vra me thikë dy ditë më parë, jashtë një lokali në Breshia nga bashkatdhetari i tij, Petrit Gega 52 vjeç , i cili është arrestuar.

Burime bëjnë me dije se viktima Alfons Kola dhe autori Petrit Gega janë nga fshati Kallmet Vogël i Lezhës. Banesat e tyre në këtë fshat janë vetëm pak metra larg njëra-tjetrës.

Sipas banorëve familjet kanë pasur marrëdhënie shumë të mira me njëra-tjetrën dhe janë të tronditur nga kjo ngjarje. Alfons Kla ndërroi jetë në spital, pasi nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra nga thika.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...

Arrestohet Tasha e TikTok-ut, detyronte nipin të shante për gifte

Natasha Rombula është arrestuar në Sarandë pasi shfrytëzonte nipin...