Elon Musk për BBC: Unë fle në divan, shefi i Twitter është qeni im

Date:

- Advertisement -

Miliarderi Elon Musk, “bosi” i Twitter dhe CEO i Tesla dhe SpaceX, ka dhënë një intervistë të plotë për BBC. Ai pranoi, ndër të tjera, se të jesh pronar i Twitter-it është si të ngasësh një slitë në një park argëtimi.

Gati gjashtë muaj pasi bleu Twitter-in, Elon Musk thotë se flinte në divan në një bibliotekë në katin e shtatë të kompanisë që bleu për 44 miliardë dollarë, e cila drejtohet nga qeni i tij. Njeriu i dytë më i pasur në botë papritmas ra dakord për një bisedë të minutës së fundit me korrespondentin e BBC-së James Clayton në selinë qendrore të Twitter dje pasdite.

Miliarderi pranoi se bleu Twitter vetëm “sepse duhej”, tha ai dhe e përshkroi drejtimin e kompanisë si “mjaft të mundimshme”. Ai shtoi se qëllimi i Twitter është të jetë transparent dhe i sinqertë, por pajtohet se etiketa mund dhe duhet të përditësohet. Musk gjithashtu e përshkroi BBC-në si një nga mediat “më pak të njëanshme”.

Ceo i Tesla theksoi gjithashtu se donte të paguante më pak për Twitter pasi zbuloi se ato që ai thotë se janë më shumë robotë të automatizuar në rrjet. Por më vonë gjatë bisedës ai tha se tani nuk do ta shiste edhe nëse do t’i ofrohej shuma që kishte paguar për kompaninë./abcnews.al

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...