Endri Shabani ironizon Noizyn dhe Ermal Mamaqin: Kanë të drejtë, Erioni ka punuar për lagjen e tyre!

Date:

- Advertisement -

Politikani dhe drejtuesi i Nismës Thurje, Endri Shabani ironizon këngëtarët që i janë bashkuar kryebashkiakut Erion Veliaj, në këtë fushatë zgjedhore, duke bërë video-mesazhe me lëvdata për punën e tij në tetë vite për Tiranën.

“Dhe kur ata thonë që “Erioni punon”, kanë të drejtë. Erioni punon për ta dhe për lagjen e tyre. Në lagjet e tyre nuk ka kulla, ka vende parkimi, ka siguri dhe qetësi, ka ujë 24 orë dhe ajër të pastër”, shkruan ndër të tjera Endri Shabani.

Më tej, ai kujton kohën kur Partia Socialiste nxirrte në spote elektorale njerëz të zakonshëm, sepse atëherë kërkonte votat e atyre që jetonin në lagje të zakonshme. Ndërsa tani, thotë kreu i Nismës Thurje, njerëzit e zakonshëm janë zëvendësuar nga VIP-at.

“Kemi dy të vërteta, pasi secili nga ne jeton në lagje të ndryshme, në një Tiranë që ofron dy realitete të ndryshme. Prandaj në 14 Maj, secili të votojë për përfaqësuesin e vet. Dhe përfaqësuesi ynë nuk mund të jetë as Erion Veliaj dhe as rrethi i VIP-ave të showbizit”, vijon Endri Shabani./newsbomb.al

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...