Forca e futbollit/ E kush do ta mendonte se do të vinte kjo ditë, tifozët shqiptarë preferojnë Rei Manajn përpara Armando Brojës

Date:

- Advertisement -

Mënyra sesi futbolli ndryshon rrjedhën e historisë është me të vërtet e frikshme. Armando Broja ishte idhulli i të gjithë shqiptarëve dhe në momentin kur hynte në fushë në kohën e Rejës, tifozët tanë brohorisnin më shumë kur Broja dilte nga pankina sesa në momentet e golave.

Dhe vijmë tani në këtë moment, kur tifozët preferojnë më shumë Rei Manaj sesa Armando Brojën. Kush do ta mendonte? Forma aktuale është arsyeja kryesore pasi Broja nuk po luan fare te Fulham ndërsa Manaj po shënon gola nga të gjitha distancat dhe mënyrat në Turqi.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related