Futbollistët shqiptarë suksesin në Zvicër e festojnë me flamurin “kuqezi” dhe të Kosovës

Date:

- Advertisement -

Lavdrim Hajrullahu, Mërgim Qarri, Liridon Mulaj e Alban Ajdini suksesin historik me Lausanne-Ouchy e festojnë me flamur kombëtar dhe flamur të Kosovës.
Lausanne-Ouchy për herë të parë do të garojë në Superligën e Zvicrës në futboll. Katërshja shqiptare përbën bazën e skuadrës.

Lusanne mposhti 4 me 2 ekipin e Sionit në një ndeshje tejet interesante dhe me rezultat të përgjithshëm 6 me 2.

Madje gola në këtë takim shënuan edhe lojtarët shqiptarë, si Liridon Mulaj (2) dhe Alban Ajdini./Lajmi.net/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...

Arrestohet Tasha e TikTok-ut, detyronte nipin të shante për gifte

Natasha Rombula është arrestuar në Sarandë pasi shfrytëzonte nipin...