I dha Interit kupën e 9 në histori, Inzagi nuk mjaftohet me Kupën e Italisë: Champions-i? Luajmë për gjithçka

Date:

- Advertisement -

Simone Inzagi i ka dhënë sot Interit Kupën e Italisë numër 9 në historinë e klubit. Zikaltrit mposhtën Fiorentinën 1-2 në finale, duke fituar kështu trofeun e dytë në këtë sezon. Pas ndeshjes, Inzagi ka folur për “Mediaset’-in, ku është shprehur se donte të rikonfirmonin kupën e vitit të shkuar. Sa i përket finales së Ligës së Kampionëve, trajneri I Interit nënvijëzon se ekipi i tij do të luajë për gjithçka.

“Jam i lumtur. Ne donim të rikonfirmonim kupën e vitit të kaluar, djemtë ishin të mirë dhe Fiorentina na shqetësoi shumë. Ne e nisëm me qasjen e gabuar, pastaj djemtë ishin në lojë dhe shënuan dy gola. Ne mundëm një kundërshtar të vlefshëm. Ne duam të luajmë gjithçka. Së pari ligën dhe më pas Stambollin: një sezon i mrekullueshëm”, ka thënë Simone Inzagi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...