“Interi klub madhështor, prej vitesh po i sjellim trofe”, Lautaro Martinez “kërcënon” Sitin para finales së Champions-it

Date:

- Advertisement -

Interi triumfoi me përmbysje 1-2 ndaj Fiorentinës në finalen e Kupës së Italisë, duke rrëmbyer trofeun e dytë më të rëndësishëm italian.

Dopieta e Lautaro Martinez, i siguroi suksesin zikaltërve të Simone Inzagit, teksa objektivi i radhës dhe shumë më i vështirë se ky i mbrëmjes së sotme, do të jetë trofeu i Champions-it, ku Interi do të përballet me Mançester Sitit më datën 10 qershor. Në lidhje me suksesin e sotëm, heroi i zikaltërve, Lautaro Martinez ndër të tjera u shpreh pas ndeshjes:

“Jam i emocionuar dhe shumë i lumtur. Prej disa vitesh po i sjellim trofe këtij klubi madhështor, jam shumë i lumtur.

Doja të ngrija një tjetër trofe në këtë sport, pasi është e vetmja gjë që vlen. E nisëm keq ndeshjen, vuajtëm në 15 minuta e para. Më pas zhvilluam ndeshjen që duhet të luanim që në fillim. Finalja e Champions-it? Unë dua të vazhdoj në këtë mënyrë, dua të vazhdoj të fitoj”, deklaroi 25-vjeçari argjentinas.

PANORAMASPORT.AL

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...