“Kisha humbur gjithçka, BBV më ndryshoi jetën”- Mes lotësh, Luiz Ejlli rrëfen historinë e jetës dhe takon nënën e tij

Date:

- Advertisement -

Papritur, sipas tij, ai gjeti veten pa askënd në krahë, askush nuk e kishte ndihmuar, edhe njerëzit që i konsideronte si të afërt, teksa kishte kuptuar që të gjithë e kishin dashur për interes dhe madje kishte menduar në atë periudhë edhe t’i jeote fund jetës. I vetmi njerzi që e kishte ndihmuar për një punë në atë kohë ishte Benet Beci, kandidat për Kryetar Bashkie i Shkodës sot, ndërsa ishte munduar të ringrinte sërish jetën.

Në 2020, ai rrëfeu edhe tragjedinë e ndarjes nga jeta të babai të tij, pikërisht në mbrëmjen e Krishtlindjeve, ndërsa nuk kishte mundur të ishte pranë familjes së tij në SHBA për shkak të pandemisë dhe mundësive. Sikur të mos mjaftonte kjo, ai tha se kishte edhe disa vështirësi ekonomike dhe borxhe dhe kishte menduar vitin e fundit ë largohej përfundmisht për në SHBA, kur kishte marrë telefonatën për “BBVIP”, thirrje që i ka ndryshuar jetën dhe që e quajti “Sfida e Fundit”. Shkodrani tha se tashmë jashtë nuk ka punë e asgjë tjetër, megjithatë ka vendosur të japë gjithcka në këtë lojë dhe të t’ja dalë deri në fund, ndërsa jashtë e di që e presin njerëz që do ta falin, pavarësisht gabimeve dhe zgjedhjeve të gabuara që ka bërë. Me të dalë jashtë, ai u shpre se do vazhdojë ëndrrën ku e ka lënë, atë të këngës e muzikës.

Ndërkohë, pas rrëfimit plot emocione, ai u surprizua nga produksioni, teksa i sollën Shkdorën e tij, pranë shtëpisë së BBVIP dhe gjatë xhiros së tij me bicikletë, takoi edhe nënën e tij, e ardhur nga Amerika posacërisht për këtë cast. Takimi i tyre, i shoqëruar sigurisht me lot dhe shumë puthje e përqafime, ishte i mbushur me emocione dhe me një premtim nga Luizi, që tani e deri në finale do jetë vetë i qeshur dhe do shijojë cdo ditë që ka mbetur.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...