“Kosova është Shqipëri“/ Surpriza vjen nga tifozeria e AEK-ut të Athinës, tregon të vërtetën në ndeshjen e Europa League-s

Date:

- Advertisement -

Pak javë më parë tifozët e Olimpiakosit dolën krahë Serbisë në lidhje me ngjarjet e ndodhura në veri të Kosovës. Me anë të një baneri të hapur në stadium, ata shprehnin idenë e tyre se Kosova është pjesë e Serbisë.

Kundërpërgjigja ka ardhur mbrëmjen e sotme në ndeshjen e vlefshme për Europa League mes AEK-ut të Athinës dhe Ajaksit. Tifozeria e skuadrës greke ka shpalosur një banderolë ku shkruhet e vërteta historike: “Kosova është Shqipëri”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...