Lajm i trishtë! Floriseli i cili u nis në Itali për transplant zemre, ka ndërruar jetë

Date:

- Advertisement -

Florisel Gjata, 15 vjeç nga Korça i cili po luftonte me një sëmundje që i kishte preku organet ka ndërruar jetë. Pak orë pas lajmit të mirë, që shqiptarët e bërë bashkë kontribuuan për kurimin e Floriselit që ai të nisej në Itali për mjekim më të specializuar për transplant zemre, është mësuar lajmi i trishtë se 15-vjeçari ka dhënë shpirt.

Këtë lajm tragjik e ka bërë të ditur vetë daja i Floriselit, i cili përmes një postimi në Facebook shpreh dhimbjen për ikjen nga jeta në një moshë të re të nipit të tij Floriselit, rasti i të cilit preku shumë shqiptarë të cilët me pak para, kontribuuan për 15-vjeçarin, të cilin Zoti e mori pranë vetes.

“O shpirti i dajes ty te deshti Zoti te te kishte me vete dhe te mori o engjell”, shkruan daja i Floriselit mes lotëve.

I shprehim ngushëllime familjes Gjata dhe shpirti i Floriselit pushoftë në paqe./JOQ

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...