“Lamborghini” me mbi 300 km/h, shoqërohet në komisariat Aleks Visha dhe gjobitet me 1 milionë lekë

Date:

- Advertisement -

Policia Rrugore e Tiranës ka reaguar në lidhje me videon që bëri xhiron e rrjetit ku personazhi i njohur i rrjeteve sociale Aleks Visha drejtonte automjetin e tij tip “Lamborghini” me mbi 300 km/h tek tuneli i rrugës së Kombit në Kukës, teksa bashkë me të ndodhej dhe reperi Kleviol Ahmeti (Cllevio Serbiano).

Blutë e rrugores bëjnë me dije se Aleks Visha është shoqëruar në komisariat dhe është gjobitur me 100 000 lekë të rinj (1 milionë lekë të vjetra). Siç duket nuk ka heqje patente për Vishën, pavarësisht shepjtësisë “skëterrë”.

Njoftimi:

Qarkulloi me shpejtësi 305km/h, në tunelin e Kalimashit, Policia Rrugore e Tiranës identifikon dhe bllokon automjetin “Lamborghini”.

Shoqërohet në Komisariatin Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, drejtuesi i automjetit, shtetasi A. V.

Pas publikimit në rrjetet sociale, të një videoje në të cilën shfaqej një automjet që qarkullonte me shpejtësi 305 km/h, Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën për identifikimin e automjetit dhe të drejtuesit të tij. Në bazë të pamjeve filmike të siguruara, është identifikuar dhe ndaluar automjeti tip “Lamborghini” me drejtues shtetasin A. V., të cilin e Policia e ka shoqëruar në Komisariat.

Ndaj drejtuesit të automjetit u mor masë administrative 100 000 lekë të rinj.

Policia Rrugore e Tiranës apelon për drejtuesit e automjeteve që të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor dhe apelon gjithashtu për ndalimin e publikimeve që kanë karakter joedukativ për sigurinë rrugore.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...