Lukaku kthehet në Londër: Chelsea e kërkon, por pas Stambollit merret vendimi

Date:

- Advertisement -

Nuk mjafton asistimi i Lukakut. Akoma nuk mjafton. Ja pse sot e ardhmja e Lukakut është larg Milano-s. Jo gjithçka varet nga ai. Chelsea dhe Interi duhet të flasin.

Klubi i Zhangut ka kohën përpara. Ka dëshirë ta kuptojë, edhe për të ndërtuar, në rast se duhet, një strategji alternative. Dhe sigurisht, disa shenja janë tashmë të qarta. Por vendimtare do të jetë një bisedë midis dy klubeve që do të ndodhë menjëherë pas finales se Stambollit më 10 qershor., ku Interi do te luaj finalen e UEFA Champions League ndaj Manchester City.

Belgu tashmë ka dhënë të kuptojë se nuk dëshiron më të luajë në Premier Ligë: Serie A është kampionati që ai e konsideron ideal për karakteristikat e tij, dhe po ashtu Milano është qyteti ku ai dëshiron të jetë. Por e ka në dorë ai që quhet Pochettino, trajneri i ardhshëm i Chelsea.

Dhe trajneri argjentinas ka lënë të kuptohet se dëshiron të vlerësojë mundësinë për të pasur një futbollist si Romelu në ekip. Kjo gjë nuk mund të mos ketë ndikim në diskutimin për të ardhmen e futbollistit.
Gazzeta.it

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...