Marka e famshme zvicerane e këpucëve, tashmë prodhohet në Shqipëri

Date:

- Advertisement -

Nga Zvicra, erdhi në Tiranë për prodhim të këpucëve, duke punësuar shumë shqiptarë 𝗞𝘂̈𝗻𝘇𝗹𝗶 është një markë e famshme zvicerane për këpucë sporti dhe ortopedike e themeluar në 1927, shkruan albinfo.ch.

Përgjigja është se po, kjo firm shumë e famëshme në Zvicër, prodhimin e saj e kryen në Tiranë, me kualitet të lartë.

Barbara Artmann – pronare dhe drejtore menaxhuese – e barti linjën e prodhimit pranë Tiranës në 2018. Cilësia e lartë, inovacioni dhe ‘Zviceraniteti’ mbeten thelbësore për Künzli.

Ajo gjithashtu punësoi shumë gra shqiptare që ishin të papuna dhe sot gëzon një staf të mirë dhe shumë produktiv në prodhimin e këtyre këpucëve që janë shumë të njohura në Zvicër. /Albinfo.ch

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...