Mjeshtri i Europës/ Roma shkon në finale të Europa Ligës, Murinjo është pranë trofeut të radhës me verdhekuqtë

Date:

- Advertisement -

Zhoze Murinjo dëshmon edhe një herë mjeshtërinë e tij në Europë. Trajneri portugez dërgon Romën në një tjetër finale. Pas fitimit të Ligës së Konferencës, tashmë “special one” është gati ti japë verdhekuqve një trofe edhe më të rëndësishëm, atë të Europa Ligës.

Roma ka barazuar sot me shifrat 0-0 kundër Bajer Leverkusenit dhe ka siguruar kualifikimin pas fitores në ndeshjen e parë gjysmëfinale. Roma bëhet ekipi i dytë italian pas Interit që mbërrin në finale të një kompeticioni të UEFA-s këtë sezon./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Çakalli zbret në Tiranë, kapet në shkallët e TKOB (VIDEO)

Një mëngjes aspak i zakontë në qendër të kryeqytetit...

Kjo është 19-vjeçarja që vrau babain me armën e tij të punës

Hygerta Meta është 19-vjeçarja që vrau dhe groposi në...

Do më fejonte me zor”, vajza vret babain dhe e gropos në oborrin e banesës

Horror në Shënavlash të Durrësit! Vajza ka vrarë babain...