Moment historik për Myrto Uzunin/ Sulmuesi i Kombëtares hyn në “Librin e Artë” të futbollit spanjoll

Date:

- Advertisement -

Moment historik për Myrto Uzunin. Sulmuesi i Kombëtres shqiptare është shpallur golashënuesi më i mirë në Ligën 2 të Spanjës, duke e mbyllur kampionatin në krye me 23 gola dhe 5 asist. Një diferencë e konsiderueshme me +4 gola nga De Haro i Mirandes, që u renditi i dyti me 19 gola dhe 7 asist.

Ndërkohë për sa i përket rekordit të golave të shënuar në një sezon nga një sulmues i Granadës, Uzuni i shkoi shumë pranë teksa vetëm 2 gola i “dogjën” rekordin historik.

Ndërkohë ngjitja e Granadës garanton njëkohësisht që Uzuni nuk do të ndryshojë skuadër në verë, pasi sulmuesi i ka premtuar klubit që do të vazhdojë të jetë pjesë e tij, për të qenë protagonist edhe në La Liga ku kishte një rol “episodik” në eksperiencën e tij të parë atje.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...