Motër e vëlla mbetën të vrarë nga masakra në Serbi, gjyshi i fëmijëve me lot të sy: Për çfarë të rroj unë?

Date:

- Advertisement -

Këmbanat e kishës lokale në fshatin Dubonë afër Mlladenovcit kanë rënë vazhdimisht për 10 minuta. Në fshat ka trishtim dhe mosbesim të madh dhe të gjithë janë me lot në sy.

Stojan Panić, gjyshi i vëllait dhe motrës së vrarë, thotë për Kurir se kjo është nata më e zezë që askush nuk mund ta imagjinonte.

“Fëmijët e mi ishin fëmijë të mrekullueshëm. Mjerë unë, mjerë unë… Mbesa ime është në vitin e fundit të gjimnazit, e ka dhënë testin e shoferit para 10 ditësh, nuk ka pasur kohë as të marrë patentën e shoferit”, thotë gjyshi i pangushëllueshëm dhe shton se ai nuk jeton më pas kësaj.

Të afërmit dhe miqtë vijnë vetëm në shtëpinë e familjes për t’i ndihmuar në këtë tragjedi të rëndë.

Kjo është e keqja që na ka ardhur. Është një mallkim për ne dhe për të gjithë ata që e kanë përjetuar këtë”, thotë gjyshi i fëmijëve të vrarë.

“Nuk e njihnin vrasësin dhe pse e bëri këtë dreqi”, tha gjyshi.

Kujtojmë se Uroš B., 21 vjeç ka filluar masakrën mbrëmë rreth orës 21:40 në rrethinën e Mlladenovcit, në fshatin Dubonë dhe së pari, siç mësojmë jozyrtarisht, është vrarë një polic i ri.

“Polici që u vra i pari tentoi ta ndalonte. Fillimisht e vrau dhe më pas vazhdoi, me sa di unë. Dyshohet se ai u lidh i pari me të”, tha për Kurir një banor i Dubonës.

Kjo masakër ndodhi vetëm një ditë pas masakrës në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në Beograd, ku një nxënës vrau tetë nxënës dhe një roje dhe plagosi gjashtë prej tyre dhe një mësues.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...