Pensionistja nga Vlora: Erdha në SHBA me Lufthansa, bileta që më preu dhëndri përfshinte dhe bagazhin por më morën 65 euro shtesë

Date:

- Advertisement -

Një qytetare nga Vlora ka treguar se si vidhen pensionistët në Shqipëri. Më 21 mars. qytetarja është nisur me Lufthansa për në SHBA, tek vajza e saj. Në biletën që kishte prerë dhëndri i saj për të, ka pasur të përfshira edhe pagesa për bagazhin me peshën 32 kg në një valixhe. Në momentin që ka shkuar te check in, punonjësja i ka kërkuar 65 euro për valixhet, ndonëse pensionistja e kishte të përfshirë në biletë. Në këtë moment, qytetarja nga Vlora është detyruar ta paguajë faturën me 100 $ që kishte me vete, nga pensioni i saj. Problem për zonjën është se pas një muaji do të kthehet në Shqipëri dhe është në hall se si do të shtyjë muajin.

Qytetarja nga Vlora:

ne dt 21 te muajit mars u nisa per ne Usa une nje pensioniste me bileten e prere nga dhendri se me kish datlidjen djali vajzes time..ne bileten e prere lshim te perfshira dhe bagazhet nje valixhe qe kisha mare me vete me gjera jo shume te rendesishme ne peshen e kuotes qe ishte te bileta(valixhe 23kg)…ur shkova te çekini zonja qe punonte me tha qe se ke te paguar valixhen dhe me dergoi te zyra perballe ku ajo me preu faturen 65 euro dhe pse I tregova qe e kisha te paguar ne bilete..shyqyr qe kisha mare me vete 100 $ nga pensioni im qe aq eshte ne muajse nuk do mundesha te më linin te kaloja..pas nje muaji do kthehem ne Shqiperi dhe po mendohem se me cfar do shty muajin kur te kthehem..keshtu vidhen dhe pensonistet ne shqiperi/ JOQ

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related