Realizoi 19 gola këtë sezon, sulmuesi i “shkel syrin” Kombëtares shqiptare: Nëse ftohem, do të luaja me gjithë zemër

Date:

- Advertisement -

Ish-sulmuesi i Kukësit, Mirlind Daku, i ka “shkelur syrin” Kombëtares shqiptare, teksa është në pritje të një ftese nga kuqezinjtë. Ai duket i zhgënjyer nga drejtuesit e përfaqësueses së Kosovës, teksa nuk u përfshi për dy ndeshjet e muajit qershor nga “Dardanët”.

Në një prononcim të dhënë së fundmi për emisionin “Dueli Sportiv”, Daku i cili këtë sezon realizoi 19 gola me Murën në elitën e futbollit slloven, duke u renditur i dyti në listën e golashënuesve, deklaroi se nëse do t’i jepet mundësia do të përfaqësojë me gjithë zemër Kombëtaren e Shqipërisë.

“Në qoftë se më jepet mundësia do ta përfaqësoj me gjithë zemër Kombëtaren e Shqipërisë. Në grumbullimin e fundit kur jam larguar për shkaqe shëndetësore, kam ardhur me të gjitha medikamentet, ka ndodhur që katër ditë nuk kam arritur të ushqehem mirë.Vetëm e vetëm që ta mos refuzoja ftesën e Kosovës.

Tani kur jam në formë të mirë, me këto statistika të mira, minutazhin e duhur dhe nuk po vjen ftesa atëherë po është diçka shumë jokorrekte ndaj meje,” deklaroi 24-vjeçari.

PANORAMASPORT.AL

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....