Shifra e majme, Xherdan Shaqiri lojtari më i paguar në MLS. Ja sa fiton futbollisti shqiptar

Date:

- Advertisement -

Federata amerikane e futbollit ka publikuar listën e lojtarëve më të paguar në MLS. Listën e lojtarëve më të paguar e kryeson Xherdan Shaqiri, pasi paguhet 8.15 milionë dollarë.

Me vetëm një gol në MLS gjatë gjithë sezonit pas 18 në sezonin e tij debutues, ai nuk ka dhënë kontribut të mjaftueshëm për Çikagon Fire duke pasur parasysh se ai është lojtari më i paguar në ligë.

Ekipi i Shaqirit është në vendin e 13-të dhe sapo shkarkoi trajnerin Ezra Hendrickson. Shaqiri do i duhet një performancë dinjitoze për të justifikuar pagat e tij.

Ndërkohë Lorenco Insinje është i dyti në listë me 7.5 milionë dollarë, i ndjekur nga Javier ‘Çiçarito’ Hernandez (7.4 milionë), Federico Bernardeski i(6.3 milionë dollarë), etj.

PANORAMASPORT.AL

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...