Shkoi për një jetë më të mirë, por përfundoi rrugëve të Londrës, dhjetëra bashkatdhetarë ofrohen të ndihmojnë të riun nga Shkodra

Date:

- Advertisement -

Si shumë të rinj shqiptarë edhe një djalë nga Shkodra është larguar nga vendi i tij, me gomane ilegalisht drejt Britanisë për një të ardhme më të mirë.

Po si duket fati nuk i ka buzëqeshur Ermir Fshqarrit, i cili prej 6 muajsh gjendet në Southgate të Londrës. I riu nuk ka arritur të gjejë një punë që të niste jetën e re dhe ka përfunduar në rrugë.

“Shqiptarët në Londër” kanë publikuar foton e personit në fjalë dhe kanë kërkuar nga bashkatdhetarët, nëse ka dikush mundësi që ta ndihmojë. Në komente shihet se shumë shqiptarë janë treguar të gatshëm që t’i ofrojnë ndihmë dhe një punë.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...