Shqiptarët mbyllin sezonin me trofe, 5 lojtarë e përfunduan kampionatin si kampionë

Date:

- Advertisement -

Sezoni që lamë pas shënoi sukses për lojtarët shqiptarë. Disa prej tyre e kanë mbyllur sezonin futbollistik me trofe, duke mundur të pasurojnë vitrinën e tyre. 5 lojtarë shqiptarë e kanë përfunduar kampionatin si kampionë me skuadrat e tyre respektive.

Qazim Laçi u kurorëzua kampion që në sezonin e tij të parë në në Çeki. Sparta e Pragës fitoi garën me Sllavian e Pragës dhe ngriti në fund trofeun. Një sukses në të cilin ka meritën e vetë edhe Laçi, që ka fituar menjëherë zemrat e tifozëve. Ndërkohë kampion është shpallur edhe Myrto Uzuni, i cili ka fituar La Liga 2 me Granadën, kampionat ku është shpallur edhe golashënuesi më i mirë.

Të njëjtin sukses e ka arritur edhe Serxho Kalaj në Serinë B me Frozinonen, pavarësisht se ende nuk ka një vend titullari fiks në skuadër. Me trofeun e kampionit në dorë e kanë mbyllur edhe Arbnor Muja së bashku me Milot Rashicën. Ky i fundit ka fituar titullin me Gallatasarain në Turqi, ndërsa Muja me fanellën e Antverpit në Belgjikë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...