Thanë se nuk do kalonin grupin dhe arrijnë në finalen e Champions League, Interi mund Milanin në ndeshjen e historisë

Date:

- Advertisement -

Mund të quhet një mrekulli e futbollit! Askush nuk e kishte imagjinuar në fillim të këtij sezoni se Interi do të arrinte në finalen e Champions League. Madje shumëkush besonte se zikaltërit do të eliminoheshin që në fazën e grupeve pasi para tyre kishin Bayern Munchen dhe Barcelonën.

Megjithatë djemtë e Inzagit arritën të kalonin më tej dhe në gjysmëfinale mundën Milanin, rivalin e përjetshëm, në një ndeshje që do të shkruhet në histori për ta. Martinez shënoi golin e vetëm në minutën e 74, ndërsa në ndeshjen e parë, zikaltërit kishin fituar 0-2. /Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...