Vdekja e 3-vjeçarit te dentisti, gjyshi i të miturit: Mjeku na tha për 10 minuta do i dalë narkoza, filloi të zverdhej!

Date:

- Advertisement -

Detaje nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Tiranë, ku një fëmija 3 vjeç ka humbur jetën pasi është dërguar në një klinikë për të mbushur një dhëmbë për shkak të dhimbjes.

Kanë qenë prindërit e vogëlushit që kanë denoncuar rastin në polici, ata akuzojnë dentistin për injektim të një sasie të tepërt narkoze.

Gjyshi i të miturit tregoi për mediat se mjeku na tha për 10 minuta do i dalë narkoza sipas tij 3 vjeçari u zverdh dhe iu ngrit temperatura.

Gjyshi: Nuk ka patur probleme më parë. Kemi bërë kallëzim, ne kërkojmë që ai të dënohet. nga shteti në rast të kundërt mos na shkatërroni ne. A policia e Shtetit as Ministria e Shëndetësisë nuk e ka bërë problem por kanë vepruar fshehur për interesa të tyre. Duam drejtësi. Djali ka qenë në gjendje shumë të mirë nuk ka patur ndonjë problem më parë. E dërguam në shtëpi, sepse mjeku na tha se nuk ka problem se rreth 10 minuta 30 minuta i kalon narkoza tha se nuk ka problem. Djali ka ndenjtur në shtëpi, filloi të zverdhej ishte në koma. Filloi temperatura 39.5 emorëm mjekun në telefon se hapte as telefnonin që ta pyesnim çfarë të bënim.

Njoftimi i policisë:

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 kanë referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për shtetasin R. Xh., 70 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Mjekimi i pakujdesshëm”, pasi ka bërë kallëzim shtetasi B. S. se shtetasi R. Xh. ka mjekuar në mënyrë të pakujdesshme në klinikën e tij private, djalin 3-vjeçar të shtetasit B. S., i cili pas mjekimit në këtë klinikë ka shfaqur komplikacione dhe pas 3 ditësh, ka humbur jetën, në spital”.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Çakalli zbret në Tiranë, kapet në shkallët e TKOB (VIDEO)

Një mëngjes aspak i zakontë në qendër të kryeqytetit...

Kjo është 19-vjeçarja që vrau babain me armën e tij të punës

Hygerta Meta është 19-vjeçarja që vrau dhe groposi në...

Do më fejonte me zor”, vajza vret babain dhe e gropos në oborrin e banesës

Horror në Shënavlash të Durrësit! Vajza ka vrarë babain...