VIDEO/ “Vallëzon” mes katër kundërshtarëve, Mario Mitaj shënon SUPERGOL në Arabinë Saudite

Date:

Mario Mitaj është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij Al Ittihad luajti në shtëpi përballë Al Qadisiya. Sfida e vlefshme për javën e 7-të të kampionatit arab përfundoi 3-1 për Ittihad.

@ultras_shqip #mariomitaj #kombetarja #albania #shqip #alittihad #mitaj ♬ original sound – ULTRAS

Ishte pikërisht Mitaj ai që shënoi golin e 3-të për të tijët. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare “vallëzoi” me topin mes katër kundërshtarëve, teksa më pas dërgoi topin në fundin e rrjetës. Mitaj shënoi në minutën e 81 të sfidës.

Përveç golit, 20-vjeçari zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë edhe pse u aktivizua në minutën e 35-të të sfidës. Talenti shqiptar u vlerësua me notën e lartë 7.7, duke qenë i 3-ti më i miri.

Mitaj u rendit pas “Lojtarit të Ndeshjes”, Moussa Diaby dhe sulmuesit që kishte kundërshtar, Aubameyang.