VIDEO/ E vetmja mënyrë për ta ndalur! Uzuni driblon dy kundërshtarë në të njëjtën kohë, detyron mbrojtësin të marrë të kuq

Date:

- Advertisement -

Granada është duke fituar me shifrat 0-1 në përballejn kundër Mirandesit. Këta të fundit gjenden me 10 lojtarë në fushën e lojës dhe shkaktar për këtë është Myrto Uzuni. Sulmuesi shqiptar nis hapin e tij të pandalshëm, duke kaluar përnjëherë dy nga kundërshtarët e tij.

VIDEO nga aksioni i Uzunit

Lojtari beratas i afrohet zonës i vetëm dhe është pranë golit, por Sanz e shtyn nga pas. Uzuni rrëzohet përtokë dhe arbitri nuk e mendon dy herë të nxjerrë kartonin e kuq nga xhepi i tij. Mirandes mbetet me një lojtar më pak dhe tashmë gjithçka është më e lehtë për Granadën./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...