VIDEO/ Festoi golin duke u falur, Cristiano Ronaldo fiton zemrën e tifozëve arabë

Date:

- Advertisement -

Al-Nasr regjistroi nje tjeter fitore ndaj Al-Shabab për të mbajtur gjallë shpresat për titullin e kampionit në Ligën Profesionale Saudite. Skuadra e drejtuar nga Dinko Jelicic fitoi me rezultatin 3-2, teksa vendimtar rezultoi goli i Cristiano Ronaldos.

Në momentin e shënimit Ronaldo festoi golin duke bërë sexhde, që është një akt i myslimanëve për t’u përulur para Zotit të tyre. “Talksport” shkruan se kjo festë duke rënë në sexhde, e bëri yllin portugez më të dashur për tifozët arabë.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...