VIDEO/ Gafa e Presidentit të Senatit italian: A është akoma shqiptarja këtu?

Date:

- Advertisement -

Anëtarët e Komisionit për Çështjet Europiane të Kuvendit tonë kanë zhvilluar një vizitë dy ditore në Senatin dhe Dhomën e Deputetëve të Republikës së Italisë në datat 24-25 tetor 2023.

VIDEO nga gafa

Por një incident ka ndodhur gjatë vizitës në Senatin italian me presidentin e këtij senati, Ignazio La Russa dhe Jorida Tabakun e cila mban postin e Presidentes së Komisionit për Integrimin Evropian në Shqipëri.

Gjatë fjalës së tij, La Russa duke harruar se kishte mikrofonin e hapur përpara tij nisi të thoshte:

A është akoma shqiptarja këtu?

Për të justifikuar gafën e tij, identifikimin e Tabakut për nga kombësia e saj, La Russa foli zyrtarisht në dhomë duke deklaruar:

Përfitoj nga rasti të përshëndes të nderuarën Jorida Tabaku, kryetare e Komisionit të Integrimit Evropian të Kuvendit të Shqipërisë, e cila e shoqëruar nga një delegacion po na viziton.

Por kjo gafë duke iu referuar Jorida Tabakut nga kombësia e saj dhe jo nga posti që mban nuk ka kaluar aq lehtë pasi incidenti u bë viral në mediat sociale ku shumë përdorues akuzuan presidentin e Senatit për racizëm.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...