VIDEO/ Kundërshtari nuk e kuptoi se ku shkoi topi, talenti 19-vjeçar i Realit tregon klasin në La Liga

Date:

- Advertisement -

Arda Gyleri mori sot besimin e Ançelotit për ta nisur ndeshjen nga minuta e parë. Mesfushori turk e shpërbleu më së miri besimin e trajnerit, teksa goli i tij i dha fitoren skuadrës. Por talenti 19-vjeçar nuk spikati vetëm në rastin e golit. Gyleri u shpall lojtari i ndeshjes për performancën që shfaqi në fushën e lojës. Mesfushori turk tregoi edhe klasin e tij në driblim.

Me një prekje magjike në minutën e 68 e kaloi topin pas shpinës së kundërshtarit, duke e shtangur tërësisht këtë të fundit. Lojtari i Sociedadit për një moment nuk e kuptoi se ku shkoi topi që pak sekonda më parë gjendej përpara tij dhe e pati të pamundur të ndiqte nga pas Gylerin. E ardhmja e Realit të Madridit duket e sigurt./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related