VIDEO/ “Kurrë!” Kur drejtuesi i qeverise betohej se nuk do të ngrihej asnjë kamp refugjatësh në Shqipëri

Date:

- Advertisement -

Nënshkrimi i marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe homologes së tij italiane, Georgia Meloni, ishte lajmi që shkundi edhe njëherë opinionin publik.

VIDEO per te kuptuar si ka thene dhe si do veprohet

Ngritja e dy kampeve në Gjadër dhe Shëngjin, ër të strehuar emigrantët që duan të hyjnë ilegalisht në Itali, deri sa të marrin azilin në shtetin italian, bëri që të nisin “protestat” në rrjetet sociale.

Vetë kryeminsitri i Shqipërisë Edi Rama pas nënshkrimit të marrëveshjes deklaroi se kjo ëhstë një ndihmë që Shqipëria i jep Italisë, duke i kthyer ndrin që na ka bërë gjatë kohës që hapi kufijtë për të pranuar shqiptarët.

Por vetëm pak kohë më parë kryeministri Edi Rama deklaronte se Shqipëria nuk do të bëhej kurrë kamp emigrantësh.

Siç edhe e dëgjoni në videon e mësipërme kryeministri Edi Rama thotë me zë dhe figurë se: “Shqipëria nuk do të jetë kurrë një vend ku vende shumë të pasura do të krijojnë kampe për refugjatët e tyre, asnjëherë”.

Por mesa duket që nga ajo kohë e deri në gusht kur Rama e Meloni bënin plazh në Vlorë shumë gjëra mesa duket kanë ndryshuar.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...