VIDEO/ Leverkuseni është rast për t’u marrë në studim, sërish gol në minutat e fundit për të ruajtur rekordin

Date:

- Advertisement -

Bajer Leverkuseni vazhdon të jetë e pamposhtur, edhe kur kanë mbetur fare pak ndeshje deri në fund të këtij sezoni. Skuadra e Xabi Alonsos është një rast për t’u marrë në studim. Kampionët e porsashpallur të Gjermanisë kanë marrë një tjetër pikë në sekodat e fundit të takimit.

“Aspirinat” ishin duke humbur në përballjen e sotme kundër Shtutgartit deri në minutën e 96, kur Robert Andrishi e dërgoi topin në rrjetë. Me këtë gol ndeshja shkoi në shifrat 2-2, çka bën që Leverkuseni të ruajë ende rekordin si e pamposhtur për këtë sezon. Alonso ka krijuar një histori të pabesueshme suksesi.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...