VIDEO/ Muçi hyn në fushë në minutën e 88 dhe shënon gol, Rashica jep dy asiste për Beshiktashin

Date:

Ernest Muçi ka shënuar golin e parë për këtë sezon me fanellën e Besiktas. Talenti shqiptar pritet të shitet nga Besiktas të cilët e kanë lënë në stol në sfidat e para të kampionatit.

Por, i duhen vetëm pak minuta për të treguar klasin e tij teksa futet në fushën e lojës në minutën e 88’ dhe në të 5-tën shtesë arrin të tund rrjetën për të likuiduar fitoren 4-2 të bardhezinjve përballë Antalyaspor.

Një vertikalizim fantastik nga Cher Ndour dhe Muçi i vetëm përballë portierit nuk e ka të vështirë të dërgojë topin në fundin e rrjetës.

@jk7emree_ Oyuna girip attı golünü 🦅🔥||#ernestmuci #çarşıbeşiktaş #rafasilva #besiktaş #çarşı #jk7emre #besiktas_ailesi_1903 #ciroimmobile #rashica #turkiye #besiktas #besiktas @Beşiktaş JK ♬ orijinal ses – 𝐄𝐦𝐫𝐞