VIDEO/ Myrto Uzuni në versionin Gareth Bale, Granada mahnitet me driblimin e lojtarit shqiptar

Date:

- Advertisement -

Myrto Uzuni ka një meritë të veçantë në suksesin e Granadës këtë sezon. Sulmuesi shqiptar ka shkëlqyer me golat dhe asistet e tij, duke fituar zemrat i tifozëve dhe të klubit spanjoll. Beratasi është një rrezik i vazhdueshëm për mbrojtësit kundërshtar, pasi di si të ç’ekuilibrojë balancat edhe me driblimet e tij.

Uzuni është shfaqur në versionin Gareth Bale në përballjen e fundit në La Liga 2. Driblimi i tij të kujton atë të uellsianit në “klasiken” ndaj ndaj Barcelonës. Uzuni leshon topin përpara dhe me një shpejtësi për t’u admiruar kalon lehtësisht kundërshtarin. Kalimi i tij ka mahnitur edhe Granadën, që e ka shpërndarë në faqen zyrtare në “Twitter”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...