VIDEO që po bën “xhiron” e rrjetit, gazetarja e motit rrëshket dhe bie gjatë transmetimit “live”

Date:

- Advertisement -

Gjatë një raportimi të drejtpërdrejtë të motit, ndodhi një incident i papritur. Gazetarja australiane e motit, Tyra Stowers rrëshkiti dhe ra.

Pavarësisht pengesës momentale, qëndrueshmëria dhe gjakftohtësia e Stowers vazhdoi derisa ajo vazhdonte raportimin e saj.

VIDEO nga momenti

Ajo që i bën profesionistë si Tyra Stowers të dallohen është aftësia e tyre për të trajtuar situata të papritura me elasticitet dhe qetësi.

Pavarësisht pengesës, Stowers e rikuperoi shpejt hapin e saj dhe shfaqi hir të jashtëzakonshëm nën presion. Ajo mbeti profesioniste, vazhdoi pa probleme me raportin e motit dhe madje arriti ta kalonte me humor këtë moment të vështirë.

Televizioni dhe lidhjet ‘live’ paraqesin një sërë sfidash me gazetarët që duhet të kryejnë detyrat e tyre në mënyrë të përsosur gjatë raportimit në kushte të paparashikueshme.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...