Video që tregon shumë për madhështinë e kroatit, Haland shkon te Modric: Përshëndetje, ti je një legjendë

Date:

- Advertisement -

Në një ndeshje fantastike Real dhe Manchester City barazuan në shifrat 3-3. Qytetarët kryesuan në dy raste, por vendasit nuk u dorëzuan dhe mund të thuhet se barazimi është rezultati më real i ndeshjes.

Modric nuk ishte në mesin e titullarëve dhe pati mundësinë të luajë në 20 minutat e fundit. Ai hyri në lojë kur Reali po humbiste dhe prania e tij u ndje menjëherë pasi Fede Valverde barazoi rezultatin.


Pas fishkëllimës së fundit të arbitrit, lojtarët e kampionit aktual të Evropës ishin në radhë të parë në kërkim të Modriçit. Arsyeja është se ata donin fanellën e fituesit të Topit të Artë 2018. Fanella me të cilën luajti Modriç përfundoi në duart e Kevin De Bruyne, por edhe Erling Haaland nuk u largua për në Angli i pakënaqur.

“Përshëndetje, ti je një legjendë”, dyshohet se Haaland i ka thënë Modriçit, që tregon shumë për madhështinë e kroatit.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related