VIDEO/ “Turp të kenë që nuk e votuan!” Simpatizantet qajnë për humbjen e Kralit në Kavajë

Date:

- Advertisement -

Humbja e kandidatit të Partisë Socialiste në Kavajë, Redjan Kralit, u prit me trishtim të thellë dhe lot nga mbështetësit e tij.

Pas shpalljes së rezultatin, mbrëmjen e djeshme mbështetësit e kandidatit socialist kanë shpërtjyer në lot. Përballë mediave ata e kanë përshkruar atë si një njeri me zemër të madhe i cili i është gjendur afër të gjithë atyre që kanë pasur nevojë.

Video nga momenti i simpatizanteve te deshperuar

“Ishte i drejtë e kishte zemrën e madhe, ka ndihmuar gjithkënd. Zoti ka për ti gjykuar. Je njeri i ndershëm i ke gjithë të mirat. Është njeri me zemër të madhe. Kavaja do fundoset nuk ecën më përpara. Medet për këtë popull që do i drejtojnë njerëz pa vlera. Turp të ketë populli i Kavajës që votoi për ata njerëz”, shprehet qytetarja.

Ndërkohë, Krali i cili pranoi humbjen, u shpreh se kjo ishte një garë të cilën ndonëse nuk e fitoi, fitoi miq dhe shokë shumë të mirë.

“Unë kam fituar miq të mirë shumë, jeta vazhdon. Ky është vendimi i bashkëqytetarëve. Realisht kam fitu shumë shokë”, tha ai.

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Fisnik Qosja, arriti të marrë 11.761 vota duke siguruar mandatin 4 vjeçar në krye të Bashkisë së Kavajës. Ndërkohë, Redjan Krali mori në total 10.903 vota.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...