VIDEO/ Vetëm 15-vjeç dhe debutoi me Barcelonën, Lamine Yamal shkëlqeu në fare pak minuta

Date:

- Advertisement -

Lamine Yamal u bë lojtari më i ri në historinë e Barcelonës mbrëmjen e së shtunës. Gjithçka tregon se një diamant i ri është shfaqur Camp Nou, megjithëse ka pasur edhe shumë paraardhës të tij që e kanë nisur në mënyrë të ngjashme debutimin e tyre dhe në fund nuk kanë arritur të shfrytëzojnë talentin e tyre.

Djali, vetëm 15 vjeç e 285 ditë, ishte në pankinën e Barcelonës për ndeshjen e tyre në La Liga kundër Real Betis në Camp Nou.

Në minutën e 82-të, Barça rriti avantazhin në 4-0 dhe Xavi vendosi t’i jepte një shans Yamalit për të treguar se çfarë mund të bëjë në fushë. Djaloshi ishte mbresëlënës gjatë paraqitjes së tij të shkurtër.

Ai për pak sa nuk shënoi vetëm pak minuta pas debutimit, por gjuajtja e tij u mbrojt nga Rui Silva. Momenti i tij më i mirë ndodhi në minutën e 89-të kur bëri një pasim fantastik ndaj Ousmane Dembele. /Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Çakalli zbret në Tiranë, kapet në shkallët e TKOB (VIDEO)

Një mëngjes aspak i zakontë në qendër të kryeqytetit...

Kjo është 19-vjeçarja që vrau babain me armën e tij të punës

Hygerta Meta është 19-vjeçarja që vrau dhe groposi në...

Do më fejonte me zor”, vajza vret babain dhe e gropos në oborrin e banesës

Horror në Shënavlash të Durrësit! Vajza ka vrarë babain...