VIDEO/ Zhegrova e David ia dhurojnë fitoren Lilles ndaj Atletico Madrid, fitojnë Man City e Interi

Date:

Lille ka bërë sërish befasinë në Ligë të Kampionëve. Pasi mposhtën Real Madridin në xhiron e kaluar, kësaj radhe fituan ndaj Atletico Madrid dhe sërish Edon Zhegrova ishte protagonist.

@dardanian_ballers Ice cold🥶#albania #baller #edonzhegrova @EdonZhegrova ♬ original sound – DardanianBallers🇽🇰

Lille po pësonte humbje, por skuadra e yllit kosovar e përmbysi krejtësisht rezultatin në pjesën e dytë, duke shënuar tre gola.

Julian Alvarez shënoi për 1:0 në minutën e tetë dhe me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Lille e barazoi rezultatin me golin e jashtëzakonshëm të Edon Zhegrovës, i cili e mposhti Oblakun me goditje të fuqishme jashtë zonës, ashtu siç vetëm ai di.

Edon Zhegrova ka postuar dy foto në “Insta Story” pas triumfit 1-3 të Lilës në transfertë ndaj Atletiko Madridit, në duelin e vlefshëm për Champions Leaguen. Ylli shqiptar i Kosovës, shihen në duke festuar në dhomat e zhveshjes, teksa mban në kokë një plis me shqiponjën dykrenare.

@losc Edon dans le vestiaire après la victoire contre l’Atletico 😂🦅 #UCL #LOSC #championsleague #football #atleticodemadrid ♬ son original – LOSC

Ndërkohë në pamjet e publikuara nga klubi i Lilës në faqen zyrtare, në dhomat e zhveshjes shikohet edhe flamuri shqiptar, teksa edhe shokët e skuadrës së Zhegrovës nuk ngurojnë të bëjnë shqiponjën!

Ylli i Kosovës nuk e nisi këtë takim nga fillimi, por që u fut në minutën e 16-të në fushë në vend të të dëmtuarit Kabela. Zhegrova regjistroi një tjetër paraqitje mbreslënëse, duke nxjerrë nga repertori i tij një gol spektakolar, teksa la të shtangur portierin Oblak.

Ky gol i Zhegrovës vendosi baraspeshën e përkohshme, ndërkohë që Xhonathan Dejvid realizoi dopietën që i dha fitoren Lilës.