Vrasja e 20-vjeçarit në Tiranë/ Apeli lë në burg dy të rinjtë, flet e dashura e viktimës

Date:

- Advertisement -

Gjykata e Apelit Tiranë, ka vendosur të lërë në fuqi masën ‘arrest me burg’ për Axel Hoxhën, të riun që vrau me thikë 20-vjeçarin Stiven Toshkëzin, në afërsi të kompleksi “Halili” në Tiranë. Të njëjtën masë sigurimi gjykata e Apelit Tiranë, ka vendosur edhe për bashkëpunëtorin e tij, Ensi Maze.

Prokuroria e akuzon Hoxhën për vrasje me dashje dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta. Ndërsa mikun e tij për vrasje të kryer ne bashkëpunim. Nga hetimet dhe pamjet e kamerave të sigurisë ka rezultuar se, Hoxhaj është personi që konfliktohet me Toshkezin duke e goditur me thikë dhe si pasojë e plagëve të marra i shkaktoi edhe vdekjen.

Ndërsa Enzi Maze gjate kësaj kohe ka bllokuar derën e makinës ku ndodhej viktima me një shokun e tij.

Konflikti mes të rinjve nisi për ngacmimin e një vajze. Rreth ngjarjes së rëndë ka folur edhe e dashura e viktimës, e cila ka pranuar ishte ngacmuar nga shoku i dy adoleshentëve, Arbër Murataj. Madje pak ditë para ngjarjes së rëndë, Murataj është konfliktuar me Stiven Toshkëzin pranë Rrugës së Elbasanit. Pastaj sherri është zgjeruar duke ndërhyrë edhe Axel Hoxha.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...