Zhaklin Lekatari publikon muralen e kriminelit sllavo-rus që luftoi kundër shqiptarëve

Date:

- Advertisement -

Deklarata virale e Zhaklin Lekatarit e cila u shpreh se është e sigurt në Serbi, pasi nuk ka shqiptarë u kritikua nga shumë figura publike dhe tregoi urrejtjen e saj ndaj popullit shqiptarë. Ndonëse nga shumë komente cilësohet si antishqiptare, Zhaklina ka provokuar përsëri.

Që kur ka shkuar në Serbi, Zhaklina ka postuar fotografi të shumta të vendeve, përfshirë dhe një të flamurit serb, duke shkruar “Mirë se vini” e duke nxjerrë gjuhë urretjeje për shqiptarët. Ekspertja e seksit së fundmi ka postuar një murale të qytetit serb Odzaci, aty ku shihet një prej kriminelëve sllavo rus, Albert Ahsarbekoviç Andijev.

Lekatari ka treguar dhe njëherë antishqiptarizimin duke publikuar në Twitter, muralen e një prej kriminelëve që luftoi kundër shqiptarëve në luftën në Kosovë. Sllavo-rusi u vendos si snajperist në Brigadën 549 të Motorizuar në kufirin shtetëror me Shqipërinë dhe Maqedoninë në gjatësi prej 150 kilometrash në 3 luftërat kundër Shqiptarëve, konkretisht në luftën e Kosovës, Iliridës dhe Luginës.

Krimineli sllavo-rus cilësohet nga të mbijetuarit si vrasës me gjak shumë të ftohtë dhe veçanërisht mizor në zhvatjen e parave dhe bizhuterive. Albert Ahsarbekoviç Andijev është pjesë e gjenocidit që la pas shumë burra, gra e fëmijë shqiptarë.

Qytetari:

Pershendetje Joq zhaklin lekatari ne postimin e vet ne twiter ka postu ni mural me piktur te nje personi me sy te mbulum ky person quhet albert andijev vullnetari sllavo rus i cili luftoj si oficer special ne brigaden 72 speciale te ushtris jugosllave ne 3 luftat kunder Shqiptarve ne luften e Kosoves Ilirides dhe Kosoves lindore mbulesen ne sy e ka dhurat nga Çlirimtaret Shqiptar te cilet luftuan ne fshatin Budakov afer Therandes dhe disa dhurata ne malin e Pashtrikut ku ka mar pjes si snajperist.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...