“20€ shezlongu në Sarandë”! Qytetari shkon në Borsh

Date:

- Advertisement -

Një qytetar ka raportuar në JOQ për çmimet abuzive të plazheve në jug të Shqipërisë, duke veçuar Sarandën si një nga destinacionet me çmime të papërballueshme.

“Në Sarandë, një sunbed pa shtresë sfungjeri në një gji të vogël pa asnjë lehtësim të veçantë, si dush apo dhomë nderrimi, kushton 20 euro! Totalisht e pajustifikueshme,” shkruan qytetari.

Për shkak të këtyre çmimeve të larta, ai dhe familja e tij kanë vendosur të bëjnë plazh në Borsh pavarësisht se kishin rezervuar qëndrimin në Sarandë.

“Per kete arsye ne vendosem qe edhe pse kemi rezervuar akomodim ne Sarande, te bejme plazh diku tjeter. Ju sugjeroj te gjitheve te ikin ne Borsh.

Mesa pashe puna ka rene andej, por shenje pozitive eshte qe bizneset po i pergjigjen kerkeses se ulet me oferte me te mire: sunbed me 7/8 euro dhe 10 nese do sunbed dhe nje tip shilteje. Po ju bashkangjis dhe foto te sundeds.”-përfundon qytetari.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Egnatias nuk i lejohen hapat fals, Edlir Tetova “kopsit” titullarët

Egnatia do të luajë ndeshjen e kthimit me Borac...

FOTO/ Tritoli në Elbasan, Xhovana Nikolli MESAZH Nuredin Dumanit: Ti s’je burrë por ordiner!

Xhovana Nikolli ka reaguar për herë të parë në...

Raporti i Komisionit Europian: Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%

Shqipëria renditet e para në rritjen e turizmit duke...