Arda Guler e tregoi kundër Polonisë se çfarë është i aftë të bëj, Real Madridi ka një “xhevahir” në duar (Video)

Date:

- Advertisement -

Në provën e parë për Europian, Turqia u mposht nga Polonia me shifrat 2-1, por nëse trajneri turk Vincenzo Montella mund të mjaftohej me diçka, kjo është performanca e Arda Guler. Carlo Ancelotti e përdorte shpesh mesfushorin sulmues, veçanërisht në fund të sezonit dhe pranoi se ky është një talent i jashtëzakonshëm që nuk shihet çdo ditë. Në fund të fundit, Don Carlo këmbënguli që Guler të qëndronte në skuadër.

Mbrëmë ai e nisi titullar dhe në 45 minuta tregoi se sa i mirë është dhe çfarë vlere ka. E ndërtoi lojën e Kombëtares së Turqisë, e kontrolloi topin shumë mirë, kishte pasime të shkëlqyera dhe ishte lideri i vërtetë i ekipit. Doli nga fusha pas pjesës së parë, për të shmangur ndonjë dëmtim pasi duket qartë se 19-vjeçari është një nga lojtarët kryesorë të Turqisë.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...