Shqiptari nga Anglia që vrapon për të atin/ “Gazzeta dello Sport”, artikull special për yllin kuqezi

Date:

- Advertisement -

Presitigjiozia italiane, “Gazzetta dello Sport” i ka kushtuar një artikull special Armando Brojës në prag të Europianit. Objektivi numër një i Milanit për sulmin ka ngacmuar interesin e gazetës së njohur italiane, e cila e citon në disa momente duke dashur që të prezantojë shqiptarin tek ata, të cilët në të ardhmen mund të jenë tifozët e tij të rinj…

“Jam shumë krenar kur luaj për Shqipërinë. Mund të bëhem një ikonë e të mos harrohem sa të jetë jeta… Kur karriera ime të ketë perënduar dua që emri im të mos harrohet kurrë! Këtë e bëj për Shqipërinë dhe babain”, tregon Broja për “Gazzetta dello Sport”.

Armandoja ka një lidhje tepër speciale me babain e tij Xhevahir Broja, i cili e ka rritur sulmuesin me një dashuri të madhe për atdheun e tij.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...