“Tani mund ta them, luajta me muskul të këputur”, Xhaka flet pas eliminimit: Nuk mund të jepja dot topa të gjatë

Date:

- Advertisement -

Zvicra u eliminua në fazën çerekfinale të Kampionatit Europian mbrëmjen e sotme. Ishte Anglia ajo që i nxorri jashtë turneut pas ekzekutimit të 11 metërshave. Granit Xhaka ka zbuliar pas ndeshjes për “SRF”-në se ka luajtur i dëmtuar në këtë takim, prandaj nuk mund të jepte topa të gjatë apo të godiste portën.

“Tani mund ta them. Fatkeqësisht, të hënën bëra një skanim MRI, i cili zbuloi një fibër muskulore të këputur në aduktor. Kisha ndjenjën se skuadra kishte nevojë për mua. Doja gjithashtu të dërgoja një sinjal se jam ende gati dhe mund të ndihmoj edhe me dhimbje. Ju mund të shihni se unë definitivisht nuk mund të luaja me topa të gjatë ose të bëja një goditje në portë. Por gjithçka tjetër në fakt shkoi mirë”, ka deklaruar Granit Xhaka.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

VIDEO/ Lamin Jamal ndryshon numrin te Barcelona, zgjedh atë të Leo Mesit

Lamin Jamal do të nisë këtë sezon te Barcelona...

Egnatias nuk i lejohen hapat fals, Edlir Tetova “kopsit” titullarët

Egnatia do të luajë ndeshjen e kthimit me Borac...

FOTO/ Tritoli në Elbasan, Xhovana Nikolli MESAZH Nuredin Dumanit: Ti s’je burrë por ordiner!

Xhovana Nikolli ka reaguar për herë të parë në...